23.4 C
Brno
Pondělí, 20 května, 2024
DomůCestování10 míst v Thajsku, které tuto zimu při návštěvě nelze vynechat

10 míst v Thajsku, které tuto zimu při návštěvě nelze vynechat

Date:

Nenechte si ujít

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří...

Hotel Mlýn Karlštejn: Spojení historie, luxusu a relaxace v jedinečném ubytování

Máte rádi historii a k tomu rádi cestujete? Je vám...

Ty nejlepší vodácké trasy na Vltavě

Vltava se z vodáckého hlediska dělí na 2 části...

Vodácký zájezd: dobrodružství na vodě, které si zamilujete

Vodácký zájezd je skvělým způsobem, jak prozkoumat nejrůznější řeky,...
- Komerční sdělení -časopis

Zpáteční letenky do Thajska aktuálně začínají na cenovce od necelých 370 eur, k dispozici jsou také přímé lety.
Katalogové pláže, exotická kuchyně, nádherné chrámy a scenérie, pestrá historie či jedinečná kultura jsou hlavním tahákem turistů z celého světa, kteří kvůli dovolené v Thajsku neváhají proletět polovinu světa.

Nicméně, lákadlem pro cestu do Thajska jsou i zpáteční letenky, které jsou k dispozici již od necelých 370 eur. Díky příznivým cenám letenek a postupnému uvolňování opatření tak Thajsko už začátkem října překonalo loňský zájem o více než 340 procent.

Dobrou zprávou je i kompletní zrušení všech vstupních opatření. Od 1. října 2022 tak již není třeba prokázat se negativním testem ani očkovacím průkazem. Thajské úřady navíc nedávno schválily delší pobyt bez víz pro turisty. Podle nového schématu se bezvízový pobyt prodloužil z 30 na 45 dní.

Ve spolupráci s cestovní kanceláří Pelikán přinášíme výběr deseti zajímavých míst v exotickém Thajsku, která by měla být součástí itineráře každého cestovatele.

Chiang Mai
Největší město severní části Thajska je historickým, kulturním a náboženským centrem posetým starověkými ruinami zapomenutých království – kdysi bylo domovem království Lan Na a dodnes se v tomto starobylém městě nachází množství posvátných chrámů. Vynechat nelze například Wat Phra Singh, ve kterém se nachází uctívaný obraz Buddhy Phra Phuttha Sihinga. Město má také blízko k přírodě, obklopeno je malebnými kanály a je známo nejlepšími sloními rezervacemi v celé zemi.

Kromě toho Chiang Mai nabízí všechny běžné aktivity, které se od typické cestovatelské destinace očekávají. Navštívit lze místní muzea, kavárny, restaurace či obchody. Město nespí ani v noci, kdy lze zažít noční trhy či noční safari.

Národní park Doi Inthanon
Jeden z nejoblíbenějších národních parků Thajska se nachází nedaleko města Chiang Mai (přibližně tři hodiny cesty), a právě sem unikají místní obyvatelé před ruchem města. Doi Inthanon láká na pozoruhodné chrámy, stoupající kaskády a půvabné turistické stezky. Pojmenování dostal po jednom z posledních králů Chiang Mai, který měl ambici zlepšit ochranu lesů na severu země.

Unikátním místem je vesnička kmene Karen, kde lze od místních sehnat čerstvě vypěstovanou kávu a ovoce. Národní park je také domovem stejnojmenné nejvyšší hory Thajska, která je oblíbeným místem vysokohorské turistiky.

Kaeng Sam Phan Bok
Kaeng Sam Phan Bok je největším skalním útesem na řece Mekong a jeho název lze přeložit jako 3000 mělkých jezírek. Mnohým dokonce tento geologický fenomén připomíná slavný americký kaňon, a tak mu přischla přezdívka „Thajský Grand Canyon“.

Tisíce podivně tvarovaných děr roztroušených podél řeky lákají rekreanty, aby si na vlastní oči prohlédli například díru ve tvaru srdce či Mickey Mouse. Přírodní atrakce místy připomínající švýcarský sýr patří k méně proslulým místům, přesto jistě stojí za návštěvu.

Jezero Nong Han
Jezero, které mělo původně sloužit jako nádrž a zabránit tak záplavám v Bangkoku, je dnes známé díky lotosovým květům, které zde kvetou každoročně od prosince až do února. Romantickou atmosféru prostředí dodávají nejen tisíce růžových květů lotosu, ale také malebné venkovské prostředí.

V okolí tohoto jezera navíc lze zažít řadu aktivit jako je kempování, rybaření či plavání. Jezero láká domácí i zahraniční akademiky z celého světa, kteří na jeho jedinečném ekosystému provádějí výzkum a studium. Ať už je volný čas u jezera stráven jakkoli, základem je mít nabitý foťák.

Souostroví Phi Phi
Vedle návštěvy Thajska by si měl každý správný rekreant najít čas i na poznávání souostroví Phi Phi, které jsou snadno dostupné trajektem z Phuketu či Krabi. Svou poutavou scenérií a krásnými plážemi si dokonce vysloužilo hned několik cestovatelských ocenění.

Hlavním tahákem souostroví je zátoka Maya Bay, proslavená filmem Pláž v hlavní roli s Leonardem DiCapriem – ta byla po třech letech znovuotevřena pro turisty poté, co musela být uzavřena ve snaze o obnovení místní fauny a flóry. Mezi další zajímavosti patří Jeskyně Vikingů nebo malý kousek ráje v podobě ostrova Ko Mai Phai.

Vesnice Koh Panyee
Jedním z nejpozoruhodnějších autentických míst je plovoucí muslimská rybářská vesnice Koh Panyee. Její rodinná atmosféra není náhodou, každý domácí obyvatel je totiž potomkem rodiny a přátel pana jménem Toh Baboo, který vesnici založil před více než 200 lety.

Dnes má Koh Panyee vlastní školu, mešitu, zdravotní středisko, obchody, restaurace a dokonce i bungalovy, které se pronajímají turistům. Ti si zde mimo jiné mohou v plovoucí restauraci vychutnat místní speciality nebo si zahrát fotbal na – jak jinak – plovoucím hřišti.

Trh Damnoen Saduak
Jedinečnou atrakcí na hladině vody je také plovoucí trh Damnoen Saduak, přibližně sto kilometrů vzdálený od Bangkoku, který je skutečným ponorem do thajské kultury. Cestovatelé dali trhu přezdívku „Benátky Thajska“, na návštěvníky zde však čeká mnohem větší exotika než v Itálii.

Tradiční dřevěné lodě či čerstvé ovoce vdechují vodním kanálům život. Mnoho turistů sem zpočátku přijíždí jen na chvíli, ale nakonec zde díky magnetické atmosféře stráví celý den – doporučením je proto vybrat se na trh brzy ráno.

Národní park Thap Lan
Jedním z největších benefitů Národního parku Thap Lan je, že se mu vyhýbají davy turistů. Toto klidné místo je tak vhodné pro horskou cyklistiku, turistiku nebo pro obyčejné objevování kouzla přírody.

Národní park na více než dvou tisících kilometrech čtverečních ukrývá džungli, vodopády, přehrady a nádrže. K největším tahákům patří Lan Forest and Recreational Garden s krásnými žlutými květy, vodopády Namtok Thap Lan či Namtok Bo Thong nebo pláž Hat Chom Tawan na břehu nádrže Lam-Plai-Mat.

Koh Kood
Milovníci pláží, džungle a vodopádů si na své přijdou na ostrově Koh Kood. Ostrov je obecně mimo obzor klasického rekreanta, protože na Koh Kood nepřejíždí mnoho trajektů. Přestože paradoxně patří mezi největší a nejobydlenější ostrovy, je díky své nepoznanosti ideální destinací pro klidné objevování ostrova, například zpoza řídítek skútru.

Nejoblíbenějšími místy jsou pohádkové pláže jako například Ao Noi nebo Klong Chao, nedaleko které se nachází stejnojmenný a neméně úchvatný vodopád, nebo 500letý majestátní strom Makka nacházející se v srdci džungle.

Bangkok
Co by to bylo za dovolenou v Thajsku bez okušení elektrizující atmosféry hlavního města? Bangkok je směsicí ohromujících chrámů, historických památek, vynikajícího jídla a pulsujícího nočního života. Při návštěvě města nelze vynechat prohlídku Královského paláce, nedaleko kterého se nachází pozoruhodný chrám Wat Pho s obrovskou sochou zlatého ležícího Buddhy. Nejlepší jídlo nabízí čtvrť China Town, za zábavou je třeba se vybrat na populární ulici Khao San Road.

Bangkok je mimo jiné vstupní branou do Thajska, za zvážení proto stojí výlet na okolní oblíbené ostrovy, na které směřuje množství letů přímo z hlavního města. Akciové letenky do Bangkoku aktuálně začínají na cenovce od 369 eur. K dispozici jsou také přímé lety na trase Vídeň – Bangkok, a to s cenovkou od necelých 660 eur.


Redakce radí: Nechte se inspirovat zajímavými články, tipy a nápady, inspirace není nikdy dost.


Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek