21.2 C
Brno
Pondělí, 20 května, 2024
DomůU násBabiš chce „politický detox”, o své budoucnosti řekne více po sněmu ANO

Babiš chce „politický detox”, o své budoucnosti řekne více po sněmu ANO

Date:

Nenechte si ujít

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří...

Hotel Mlýn Karlštejn: Spojení historie, luxusu a relaxace v jedinečném ubytování

Máte rádi historii a k tomu rádi cestujete? Je vám...

Ty nejlepší vodácké trasy na Vltavě

Vltava se z vodáckého hlediska dělí na 2 části...

Vodácký zájezd: dobrodružství na vodě, které si zamilujete

Vodácký zájezd je skvělým způsobem, jak prozkoumat nejrůznější řeky,...
- Komerční sdělení -časopis

Český expremiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš, kterého ve druhém kole prezidentských voleb v sobotu (28.ledna) porazil Petr Pavel, si chce od politiky odpočinout.
Své další působení oznámí příští týden ve čtvrtek po sněmu hnutí ANO. Řekl to v rozhovoru pro iDNES.cz, informuje zpravodajka TASR v Praze.

„Dám si politický detox a budu se chvíli věnovat sobě samému. Bylo to náročné,“ uvedl Babiš ke svým plánům na nejbližší dny. O tom, zda zůstane poslancem, chce víc říci příští týden. „V politice určitě nějakou formou zůstanu. Ale o tom rozhodně předsednictví hnutí,“ upřesnil. Potom však doplnil, že své angažmá bude řešit pravděpodobně jiným způsobem než nyní.

Na otázku, zda se chce opět ucházet o premiérský post odpověděl, že hnutí ANO čeká příští rok volební sněm a je sporné, kdo se vůbec stane předsedou. „Neříkám, že budu kandidovat na premiéra. Pro hnutí můžu dělat například kampaně, můžu jezdit za lidmi do regionů,“ nastínil představu o své budoucnosti Babiš. Konkrétněji se však vyjádřit nechtěl.

Jeho rodina je s výsledkem prezidentských voleb prý spokojená ai on sám je nakonec rád, že nevyhrál. „Pokud bychom byli vyhráli, tak bychom se skutečně museli bát o život. Nám dlouhodobě chodí výhrůžky, že nás chce někdo zabít. Takže teď moje rodina snad konečně bude mít klid,“ dodal bývalý český premiér.

Nenávist vůči němu je podle jeho slov „děsivá“. „Ať mi už někdo vysvětlí, v čem jsem takové zlo? Protože jsem nekradl, že jsem nechtěl dělat kšefty s tradičními stranami? Nyní Babiš zmizí a uvidíme, o čem se bude mluvit a psát bez Babiše,“ dodal neúspěšný prezidentský kandidát.

Novým českým prezidentem se stal armádní generál ve výslužbě Petr Pavel, který ve druhém kole prezidentských voleb porazil svého soupeře Andreje Babiše se ziskem 58,32 procenta hlasů. K urnám přišlo 70,25 procenta voličů, což je dosud nejvíc v historii přímé prezidentské volby v Česku.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek