23.4 C
Brno
Pondělí, 20 května, 2024
DomůRady a NávodyMalta spojuje dovolenou s kurzy angličtiny.

Malta spojuje dovolenou s kurzy angličtiny.

Date:

Nenechte si ujít

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří...

Hotel Mlýn Karlštejn: Spojení historie, luxusu a relaxace v jedinečném ubytování

Máte rádi historii a k tomu rádi cestujete? Je vám...

Ty nejlepší vodácké trasy na Vltavě

Vltava se z vodáckého hlediska dělí na 2 části...

Vodácký zájezd: dobrodružství na vodě, které si zamilujete

Vodácký zájezd je skvělým způsobem, jak prozkoumat nejrůznější řeky,...
- Komerční sdělení -časopis

Krásné pláže, tyrkysové moře, 300 slunečných dní v roce, bohatá historie a unikátní místa jsou malým vzorkem toho, proč je Malta vychycenou evropskou destinací. Rozlohou desátou nejmenší zemi světa tvoří tři ostrovy – Malta, Gozo a Comino, které jsou každoročně jednou z top letních destinací slovenských rekreantů.

Malta patřila v minulosti pod britskou nadvládu a anglický jazyk se povinně vyučoval na školách, výsledkem čehož je dnes bilingvní obyvatelstvo. Angličtinu slyšet na každém kroku, je jedním z úředních jazyků, díky čemuž se ostrov stal domovem pro desítky jazykových škol.

Každoročně se tak tato ostrovní země stává místem setkání studentů, kteří vedle poznávání památek, lenošení u azurového moře či bohatého společenského života mají chuť zdokonalit svou angličtinu. Výuka anglického jazyka začíná na kurzech v délce dvou týdnů, do školních lavic tak může usednout kdokoli nehledě na věk či profesi.

Dobrou zprávou je i zrušení všech vstupních podmínek, na Maltu od konce července cestujeme jako před pandemií – zapotřebí není testování, očkování ani vyplňování formuláře.

Přestože je Malta malým ostrovem, její historie sahá až do období před 7 tisíci lety. Z tohoto období se dochovaly i megalitické chrámy – jedny z nejstarší stojících staveb světa zapsané do Seznamu světového dědictví UNESCO, které jsou dokonce starší než egyptské pyramidy.

Hlavní město Valletta má rozlohu pouhých 0,55 kilometru čtverečního, čímž jí patří titul nejmenšího hlavního města Evropské unie. Přesto dokáže atmosférou a historickými památkami konkurovat významným evropským městům.

Nejznámější z nich je Palác Velmistrů, v němž dnes sídlí prezident a část slouží i maltskému parlamentu. Chloubou města je také Katedrála sv. Jana s bohatě zdobeným interiérem, mezi kterými vyniká obraz od Michelangela di Caravaggia zvaný Stětí Jana Křtitele.

Za nejkrásnějším výhledem na přístav a město se vyplatí navštívit Horní zahrady Barrakka, ve kterých se nacházejí i Saluting Battery – historická děla, z nichž se každý den ve 12. a 16. hodině ozývají tradiční salvy.

Starobylé opevněné město Mdina je dalším historickým klenotem ostrova. Po celém světě ji proslavil populární seriál Hry o trůny, jelikož vstupní brána do Mdiny představovala vstup do hlavního města fiktivní Západozemě – Králova přístavu.

Nekonečné aktivity
Kromě osvojení nových jazykových znalostí se lze přiučit i například šnorchlování či potápění. Díky bohatému podmořskému životu a teplému moři je Malta rájem pro potápěče, ať už pro zkušenější nebo začínající, kteří si k této podvodné aktivitě mohou „přičichnout“ v hned několika potápěčských centrech.

Jedním z nejoblíbenějších míst k potápění je světoznámá pláž Modrá laguna, která se nachází na nejmenším maltském ostrově Comino. Třeba zde však počítat s tím, že jednou ze spontánních aktivit se během letních měsíců stane boj o místo s anonymním spolu-vyvoleným. Dovolenkoví specialisté tak doporučují vybírat termíny i během časného podzimu.

A vyplatí se také projít po okolí, kde cestovatelé snadno narazí na neméně kýčové pláže, jako je například Křišťálová laguna nacházející se zhruba deset minut chůze od té Modré.

Pro načerpání atmosféry tradiční rybářské vesnice nelze vynechat návštěvu vesničky Marsaxlokk. Za návštěvu stojí místní nedělní trh a restaurace nabízející čerstvé pokrmy z moře.

Restaurací specializujících se na mořské plody je na ostrově mnoho, proto není třeba váhat a ochutnat tradiční maltská jídla, jakými jsou například rybí koláč Lampuki Pie, zaječí guláš nebo maltská verze ratatouille – Kapunata.

Nuda do maltského slovníku nepatří
Rychlolodí či trajektem přímo z Malty lze rychle a jednoduše přepravit i na další přilehlý ostrov Gozo. Povinnou zastávkou turistů je pláž Ramla Beach proslavená pískem zlatočervené barvy. Méně přeplněnými plážemi jsou například San Blas Bay, Dahlet Qorrot a Hondoq Ir Rummien.

Gozo také nabízí širokou škálu sportovních aktivit – od turistiky, horolezectví, kajakování, cyklistiky, výletů s koňmi až po objevování přírodních krás. Gozo nudu nezná, a stejně tak ani Paceville, který je centrem nočního života na Maltě.

Paceville je čtvrť plná barů a klubů, jedná se však o typickou turistickou oblast orientující se zejména na zábavu. Spektrum nočních podniků nabízí nóbl bary se špičkovým místním vínem, na druhé straně vyvážené autentickými podniky s jedinečnou atmosférou a pronikavou hudbou. Podobnou Pacevillu je i Bugibba, kde se nachází slavné Maltské akvárium.

Malta je ostrovem nekončících aktivit, na kterém si díky spojení příjemného s užitečným lze domů přibalit zlepšenou angličtinu, nová mezinárodní přátelství a zážitek na celý život.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek