23.4 C
Brno
Pondělí, 20 května, 2024
DomůCestováníThajsko zcela bez omezení či kontroly na hranicích se sousedy

Thajsko zcela bez omezení či kontroly na hranicích se sousedy

Date:

Nenechte si ujít

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří...

Hotel Mlýn Karlštejn: Spojení historie, luxusu a relaxace v jedinečném ubytování

Máte rádi historii a k tomu rádi cestujete? Je vám...

Ty nejlepší vodácké trasy na Vltavě

Vltava se z vodáckého hlediska dělí na 2 části...

Vodácký zájezd: dobrodružství na vodě, které si zamilujete

Vodácký zájezd je skvělým způsobem, jak prozkoumat nejrůznější řeky,...
- Komerční sdělení -časopis

Do Thajska cestujeme jako před pandemií. Od 1. října Thajsko zrušilo všechna vstupní opatření v souvislosti s onemocněním COVID-19. Nově již není třeba prokázat se negativním testem ani očkovacím průkazem. Thajské úřady navíc schválily delší pobyt bez víz pro turisty. Od 1. října se tak podle nového schématu bezvízový pobyt prodlouží z 30 na 45 dní.

Japonsko se otevře nezávislým cestovatelům a zruší denní příjezdový limit. S platností od 11. října 2022 povolí Japonsko bezvízový, nezávislý cestovní ruch a také zruší dosud fungující denní limit pro příjezdy turistů. Na valné hromadě OSN v New Yorku o změně informoval premiér Fumio Kishida. Země vítá turisty již od června 2022, kdy povolila prohlídky s průvodcem. Začátkem září byly umožněny i návštěvy bez průvodce, které byly zprostředkovány přes registrované cestovní kanceláře.

Qatar Airways se staly nejlepší leteckou společností na světě. Nejprestižnější ocenění pro aerolinky v roce 2022 jsou venku. Podle SKYTRAX je nejlepší leteckou společností na světě Qatar Airways, které toto ocenění získaly posedmé. Druhé místo patří Singapore Airlines a třeticu nejlepších uzavírají dubajské aerolinky Emirates. Nejlepší evropskou leteckou společností jsou aerolinky Turkish Airlines. Žebříček nejlepších aerolinek naleznete v článku z dílny cestovatelského magazínu #pelipecky.

Česko a Rakousko zavedly kontroly na hranicích se Slovenskem. Česko od půlnoci ze středy na čtvrtek dočasně obnovilo kontroly na hranicích se Slovenskem. Důvodem je zvýšená nelegální migrace, protože přes Slovensko a Česko směřují migranti zejména ze Sýrie do Německa. Opatření zavádí česká vláda zatím na 10 dní, poté jej přehodnotí. Ze stejného důvodu tak učinilo i Rakousko, které rovněž obnovilo hraniční kontroly se Slovenskem – kontrolovány budou především dodávky a větší vozidla, u nichž hrozí větší riziko přepravy nelegálních migrantů.

Nejlepší konektivitu má letiště v Chicagu, předběhlo i Londýn. Mezinárodní letiště O’Hare v Chicagu se poprvé od roku 2016 stalo nejlépe propojeným letištěm na světě. Vyplývá to z aktuálních údajů Official Aviation Guide (OAG), globálního úřadu pro informace o leteckých službách. K posílení globálního hodnocení konektivity Chicaga pomohlo velké portfolio domácích a mezinárodních leteckých služeb včetně 29 nových tras oznámených teprve letos. To zahrnuje jak nové domácí destinace, tak nové a vracející se mezinárodní lety – Tel Aviv, Auckland či Barcelona. V konektivitě jsou na tom celosvětově nejlepší zejména americká letiště. V top dvacítce se nachází až 13 amerických letišť.

Vánoční trhy v Budapešti se přece jen uskuteční. Původní informace hovořily o tom, že hlavní město našich jižních sousedů letos nebude organizovat vánoční trhy. Nakonec se ale akce děje. Jedinou změnou je, že je nebude organizovat neziskovka Budapest Brand, ale jiné společenství. Původní a nepřesnou informaci přinesl maďarský portál 24.hu. Odvolával se na vyjádření Csabu Faixe, šéf organizace Budapest Brand v televizi ATV, která tuto akci zvykla organizovat. Ten v přímém přenosu řekl, že trhy údajně nebudou, protože organizace nemá čas na jejich přípravu.

Barbados a Bahamy zrušily všechna vstupní opatření. Karibský Barbados od 23. září 2022 ruší povinnost prokázat se negativním testem pro očkované i neočkované turisty. Povinné už není ani nošení roušek či respirátorů. Stejný krok udělali i Bahamy, které 26. září 2022 zrušily všechna vstupní opatření spojená s koronavirem.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek