23.4 C
Brno
Pondělí, 20 května, 2024
DomůCestováníTop destinace začínají na cenovce pod 20 eur zpátečně

Top destinace začínají na cenovce pod 20 eur zpátečně

Date:

Nenechte si ujít

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří...

Hotel Mlýn Karlštejn: Spojení historie, luxusu a relaxace v jedinečném ubytování

Máte rádi historii a k tomu rádi cestujete? Je vám...

Ty nejlepší vodácké trasy na Vltavě

Vltava se z vodáckého hlediska dělí na 2 části...

Vodácký zájezd: dobrodružství na vodě, které si zamilujete

Vodácký zájezd je skvělým způsobem, jak prozkoumat nejrůznější řeky,...
- Komerční sdělení -časopis

Příchod podzimu je jasným znamením postupného přesunu ze středomořských pláží do daleké exotiky v Karibiku, na Blízkém východě či na afrických a asijských ostrovech. S objevováním však čeští cestovatelé nekončí ani v Evropě, více než typicky plážové dovolené tak v chladnějších měsících vyhledávají tzv. chorvatské. citybreaky či poznávačky.

Přesun rekreantů avizuje i cestovní kancelář Pelikán, jejíž data zaznamenávají výrazný nárůst zájmu o thajský Bangkok či Dubaj. Evropě však nadále dominují středomořská města či skandinávské destinace a zájem je stále io typicky plážové destinace, ve kterých jsou nadále příjemné teploty vzduchu a moře – Pelikán na něj reagoval výprodejovými cenami letenek.

Ve spolupráci s cestovní kanceláří Pelikán vybíráme osm tipů na výlet do evropských měst, které patří momentálně k těm nejprodávanějším destinacím slovenských rekreantů.

Hlavní město Chorvatska je výborným bodem pro poznávání vnitrozemí. Nachází se jen dvě hodiny od jednoho z nejkrásnějších parků Evropy – Plitvických jezer. Záhřeb se dělí na Horní a Dolní město – pro Horné jsou typické červené střechy, dlážděné uličky a kostelní věže. V Dolním městě najdou rekreanti směs secesních, nebarokních a art deco budov – například divadlo, Muzeum umění či Technické muzeum Nikola Tesla. Do Záhřebu momentálně letíme s cenovkou od necelých 20 eur zpátečně z bratislavského letiště.

Bergamo, Itálie
Množství cestovatelů se dopouští základní chyby při návštěvě severní Itálie, a tou je vnímání Bergama jen jako letištního města. Přitom Bergamo, mladší sourozenec Milána, charakterizuje pozoruhodná středověká architektura, skvělá místní kuchyně i příjemná atmosféra. Město je rozděleno na dvě části, část Città Bassa s neoklasicistními a moderními budovami doplňuje část Città Alta, která se pyšní renesančními budovami ze 16. století, úzkými dlážděnými uličkami a panoramatickými výhledy. Zpáteční letenky do Bergama začínají na cenovce od přibližně 20 eur s odletem z Bratislavy.

Mallorka, Španělsko
Malorka je dovolenkovou stálicí Slováků už dlouhá léta, a to během zimní i letní sezóny. Největší z Baleárských ostrovů láká zejména na 262 pláží o délce 50 kilometrů. Navštívit třeba i krásná města na severu ostrova jako Valldemossa či Sóller, ze kterého se mohou cestovatelé přesunout starou tramvají do Port de Sóller – jedna jízda jich bude stát sedm eur. Zpáteční letenky na Mallorku jsou momentálně k dispozici za akční cenu již od přibližně 35 eur s odletem z Vídně. K dispozici je také odlet z Bratislavy.

Londýn, Velká Británie
Londýn je znám jako destinace, kde cestujeme za prací či za rodinou a známými, kromě toho je však výborným místem k poznávání. Klasikou je túra po nejznámějších památkách a při první návštěvě není třeba vynechat slavný Big Ben, jízdu na London Eye či návštěvu krále v Buckinghamském paláci. Zastávku si mohou cestovatelé udělat iv Britském či Přírodopisném muzeu, kde najdou například i dinosauři. Zpáteční letenky do Londýna s odletem z košického letiště momentálně rekreanti seženou za cenu od přibližně 30 eur. K dispozici je také odlet z Bratislavy.

Řím, Itálie
Věčné město je skvělou volbou pro jakoukoli dovolenou, což z něj pravidelně činí jednu z nejoblíbenějších destinací Slováků. Milovníky historie potěší množství památek jako Koloseum, Fontána di Trevi, Španělské schody či Panteon. Samozřejmostí by při návštěvě Říma měl být také výlet do Vatikánu. Návštěvníky kromě toho Řím přivítá i vynikající italskou gastronomií, unikátní atmosférou a historií od pravěku, starověku až po středověk. Akciové letenky do Říma začínají na cenovce od necelých 50 eur s odletem z Vídně a od října iz Bratislavy.

Barcelona, Španělsko
Moře, kultura, příjemné počasí během celého roku ak tomu gastronomický zážitek ve formě španělské kuchyně nebo doslova fotbalový boj o nezávislost. Barcelona je Gaudího městem umění, nachází se v ní velké množství památek, muzeí a galerií. Vynechat v jakémkoli ročním období nelze slavný kostel Sagrada Familia, Park Guell či Casa Milá – vše Gaudího díla. Zpáteční letenky do Barcelony začínají na cenovce pod 50 eur s odletem z vídeňského Schwechatu.

Stockholm, Švédsko
Stockholm leží až na čtrnácti ostrovech jezera Mälaren a je přímo zaplaven barevnými budovami, které jsou pro skandinávskou architekturu typické. Při návštěvě hlavního města Švédska je kromě kulturního vyžití v rytmu legendární skupiny ABBA povinnou zastávkou i Gamla stan – jedno z nejzachovalejších středověkých městských center Evropy. Každý by se měl zastavit iv údajně nejužší uličce světa, která má v jistém bodě pouhých 90 centimetrů. Zpáteční letenky na Stockholm aktuální cestovatelé seženou od přibližně 40 eur s odletem z Vídně či Krakova.

Alghero, Itálie
Pokud už má člověk návštěvu metropole Řím za sebou a Itálie ho láká i nadále, právě ostrovní město Alghero nabízí další, odlišný pohled na historii i gastronomii celé země. Alghero je jedním z nejkrásnějších středověkých měst na Sardinii, známé je svými zlatými mořskými zdmi, které lemuje promenáda – pro tu jsou typické nádherné výhledy, ale i množství restaurací a barů. Zpáteční letenky do Alghera seženou rekreanti již od necelých 40 eur s odletem iz bratislavského letiště.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek